Pastaba. Mes nepalaikome nusikaltimų, vaizduojamų šiame miniseriale ir minimų originaliame straipsnyje, taip pat neskatiname jūsų sekti Annos (Sorokinos) Delvey keliu. Mes esame griežtai nusistatę prieš bet kokią nelegalią veiklą. Šio straipsnio tikslas – parodyti, kad kai ko išmokti asmeninio prekės ženklo vystymo kontekste galime net ir iš istorijos antagonistės.
„Fake it till you make it“. Šis angliškas posakis daugeliui tikrai pažįstamas. Jo esmė – imituoti pasitikėjimą ir kompetencijas, kol jas įgysime, ir jis yra bene geriausiai šio straipsnio pagrindinei veikėjai apibūdinti tinkama frazė.
Neabejojame, kad jau bent viena ausimi girdėjote apie „Inventing Anna“. Amerikietišką kelių serijų dramą įkvėpė Annos Sorokinos istorija ir straipsnis „New York Magazine“ pavadinimu „How Anna Delvey Tricked New York‘s Party People“, kurio autorė – Jessica Pressler. Pagrindinė istorijos veikėja sukūrė netikrą socialinę tapatybę ir siekė išvilioti šimtus tūkstančių doleriu. Pasak užsienio spaudos, šiuo metu moteris kali JAV kalėjime ir laukia deportacijos.
Jei dar neperžiūrėjote šio serialo, kviečiame tai padaryti dėl kelių priežasčių. Visų pirma, jis greičiausiai leis užmiršti kasdienybės problemas, nes taip įtrauks, kad norėsite sužinoti, kas bus toliau ir kaip baigsis Annos Delvey istorija. Be to, iš šio serialo galima pasimokyti svarbių pamokų apie asmeninį prekės ženklą. Toliau būtent 10 jų ir pristatome.
1. Vizija
Anna Delvey turėjo tokią stiprią viziją, kad net labiausiai gerbiami finansų, bankų ir teisės pasaulio atstovai nedvejojo jos patikimumu. Paklausta, ar turi patirties meno industrijoje, ji negalėjo atsakyti į šį klausimą, tačiau vis tiek sugebėjo įtikinti savo vizija kitus.
Asmeninio prekės ženklo vystymui, vizija yra vienas svarbiausių aspektų. Ką norite pasiekti savo prekės ženklu? Ar norėtumėte pritraukti daugiau profesinių galimybių, gauti svajonių poziciją pasirinktoje organizacijoje, o gal pasakyti kalbą „TED Talk“ renginyje? Anna žinojo savąją, ją turėti naudinga ir jums.
2. Autentiškumas
Prabangios kelionės privačiais lėktuvais, poilsis išskirtiniuose kurortuose, kelionės į egzotiškas šalis, prabangių prekės ženklų drabužiai, laisvalaikis turtingųjų apsuptyje – Anna Delvey savo elgesiu visus vertė patikėti, kad ji buvo įspūdingų turtų paveldėtoja iš Vokietijos. Žinoma, galima teigti, kad savo vokietės paveldėtojos poziciją Anna kūrė savo vizijos dėka, bet aplinkinius žavėjo ir įkvėpė jos drąsa, didelės ambicijos, gebėjimas svajoti be jokių ribų. Net jei šiandien daugelis ją laiko apsimetėle, ji sugebėjo išlaikyti autentiškumą – su tuo, ko gero, nesiginčytų niekas.
Autentiškumas yra neatsiejamas nuo stipraus asmeninio prekės ženklo, tad kiekvienas turėtume savęs paklausti, kas autentiškus daro mus. Galbūt tai stiprus empatijos jausmas, atvirumas, savita kalbėjimo maniera, ar vizionieriškas požiūris, įkvepiantis kitus? Visi mes esame kažkuo ypatingi, todėl verta paanalizuoti save ir surasti, kuo.
3. Ištikimybė vertybėms
Delvey savo vertybėms ištikima išliko net ir sėdėdama teismo suole. Nors dauguma kaltinamųjų teisme renkasi gailėjimosi poziciją ir bando įrodyti, kad senus įpročius paliko užnugaryje, Anna elgėsi priešingai. Jos prabangios, subtiliai atviros suknelės ir stilingi akiniai teismo proceso metu ją išpopuliarino dar labiau. Teigiama, kad jos advokatų komanda netgi pasamdė profesionalią stilistę. Bet Anna liko ištikima ne tik savo stiliui – ji neprarado ir tikėjimo, kad Anna Delvey Foundation įkūrimas yra nuostabi mintis, ir teigė, kad, turėdama galimybę, antrą kartą rinktųsi tą patį kelią.
Asmeninis prekės ženklas turi atskleisti jūsų asmenybę. Ištikimybė savo vertybėms ir įsitikinimams, nepaisant kelyje pasitaikančių neramumų, yra vienas geriausių būdų parodyti savo auditorijai, kad esame nuoširdūs. Žmonės žavisi tais, kurie turi stiprią vertybinę poziciją ir viziją – šios savybės daro žmones patrauklius ir traukte traukia aplinkinius. Buvimas ištikimu pačiam sau yra vienas iš daugelio būdų, padėsiančių sustiprinti savo autentiškumą.
4. Detalės
Anna nebuvo modelis. Ji netgi nelabai atitiko šiuolaikinių grožio standartų. Bet Delvey neabejotinai suprato detalių – lengvai atpažįstamų elementų, kuriuos pastebi visi – svarbą. Raudoni plaukai ir „Céline“ akiniai stambiais rėmeliais buvo tik kelios detalės, neleidusios Annos sumaišyti su niekuo kitu.
Asmeninio prekės ženklo kontekste, kai kurios mūsų išvaizdos detalės taip pat gali tapti įsimintinos kitų akyse. Tai gali būti šukuosena, akiniai ar aprangoje dominuojanti spalva. Kai kurie mūsų tokias detales savo išvaizdoje turi natūraliai, kitiems tenka apie tai galvoti strategiškai. Žinoma, turėti savo firminį akcentą nėra privaloma, bet jis gali padėti išsiskirti iš minios. Juk visi žinome, kad velnias slypi detalėse.
5. Pirmas įspūdis svarbus
Po nesėkmingo pirmo susitikimo su advokatu Alan Reed, kuris vėliau padėjo Annai gauti $40 milijonų dolerių paskolą išskirtinio meno klubo atidarymui, ji greitai suprato, kiek daug lemia apranga bei prisistatymas kitiems. Ji pakeitė savo plaukų spalvą iš šviesios į varinę, pradėjo dėvėti mažiau ekstravagantiškas, subtilesnes sukneles ir galiausiai įtikino advokatą pasirūpinti jos finansavimu.
Svarbi yra ne tik mūsų apranga, bet ir tai, kaip save pristatome apskritai. Tai ypač aktualu susitinkant su kuo nors pirmą kartą. Todėl, prisistant kitiems (ypač su tikslu sudaryti svarbų sandorį), verta pasistengti ir apgalvoti, kaip tai padarysite. Svarbu prisiminti, kad pirmas įspūdis svarbus ir socialiniuose tinkluose, todėl įsitikinkite, kad jūsų profiliai tinkamai jus atspindi.
6. Tinklaveika
Anna Delvey suprato tinklaveikos ir priklausymo socialiniams burbulams svarbą. Ji žinojo, su kuo jai reikėjo susipažinti, ir į tai dėjo daug pastangų. Organizuodama vakarienes ir dalyvaudama įvairiuose renginiuose, Anna susirado daugybę turtingų Niujorke gyvenančių draugų iš meno ir mados industrijų.
„Your network is your net worth“, yra pasakęs Porter Gale. Ši frazė atskleidžia, kaip svarbu būti bendruomenės dalimi tam, kad klestėtume. Vystant asmeninį prekės ženklą, kontaktai gali būti labai svarbūs tiek matomumui, tiek patikimumui.
7. Kanalai
Anna Delvey aiškiai suprato, kaip svarbu būti matomai savo tikslinės auditorijos akyse. Ji dalyvavo vakarėliuose, susitikinėdavo su jai svarbiais žmonėmis gyvai ir transliavo savo gyvenimą „Instagram“ tinkle. Anna net pasisamdė profesionalų videografą, kad jis įamžintų jos prabangią kelionę į Maroką ir padėtų ištransliuoti ją pasauliui. Tokiu vizionierišku požiūriu ji siekė parodyti didelio verslo kūrimo kelionę iš savo perspektyvos.
Vystant asmeninį prekės ženklą, tinkamų kanalų pasirinkimas yra esminis. Nesvarbu, ar kanalai yra internetiniai, ar ne, jie turi būti tokie, kur galėtumėte bendrauti su savo tiksline auditorija. Paklauskite savęs, kur ji praleidžia daugiausiai laiko, ir įsitikinkite, kad ten esate ir jūs.
8. Turinys
Jau minėjome, kad pirmasis įspūdis svarbus ir realiame gyvenime, ir socialiniuose tinkluose. Tad, nors Anna nuolat pasakojo savo istoriją susitikinėdama su potencialiais investuotojais ir kitais įtakingais profesionalais, ji neapleido ir savo socialinių tinklų. Ji dalijosi nuotraukomis iš prabangių vakarienių ir viešbučių, kad sustiprintų savo, kaip turtingos paveldėtojos, įvaizdį.
Kalbant apie asmeninį prekės ženklą, ypač vystant jį internete, dalijimasis turiniu yra labai svarbus. Apibrėžę savo pagrindines komunikacijos kryptis bei raktažodžius ir reguliariai kurdami turinį, galite padėti savo auditorijai įsiminti jus dėl tų priežasčių, dėl kurių norite būti žinomas. Kuo daugiau žmonių mato jus taip, kaip norite būti matomi, tuo stipresnis yra jūsų asmeninis prekės ženklas.
9. Istorijos
Iki pat serialo pabaigos, Anna nuosekliai pasakojo savo sukurto prekės ženklo istoriją. Ji prisistatydavo kaip didžiulių turtų paveldėtoja iš Vokietijos ir visiems teigė, kad jos laukia didžiulis fondas. Nors tai ir buvo melas, ji išliko nuosekli, o tai padėjo jai susikurti patikimo žmogaus įvaizdį.
Tikrai nepatariame jums kurti netikrų istorijų apie save, kad gautumėte daugiau dėmesio, tačiau nuoseklus dalijimasis savo istorija yra vienas geriausių būdų tapti įsimintinu. Neabejojame, kad kiekvienas iš mūsų turi autentišką ir įtraukiančią istoriją, kurią galėtų papasakoti.
10. Žmonės dirba žmonėms
Nors yra daugybė patikimų profesionalų, laukiančių eilėje, kol bus patvirtintos jų verslo paskolos, kai kurie žmonės žino trumpesnį kelią sėkmės link. Anna neabejotinai yra puikus pavyzdys, kaip valdydami kitų žmonių įsitikinimus apie mus pačius, galime greičiau pasiekti savo tikslus.
Realiame gyvenime, mūsų asmeninis prekės ženklas dažnai nulemia, ar žmonės norės su mumis bendradarbiauti, ar ne. Kai pasaulyje egzistuoja tiek įmonių, teikiančių tokias pačias paslaugas ar prekes, kas nulemia, kurį prekės ženklą pasirinksime? Vienas iš lemtingų faktorių – žmonės, esantys už to prekės ženklo. Jūsų autentiškumas ir asmeninis prekės ženklas gali padidinti tikimybę pasiekti norimą klientą ar sudaryti svajonių sandorį. Juk kad ir kaip bebūtų, žmonės dirba žmonėms.
Anna Delvey gali mus žavėti, galime jos nekęsti, bet vienas dalykas yra akivaizdus: ji nepalieka aplinkinių abejingų.
Mes jokiu būdu nepalaikome Annos neteisėtų veiksmų ir sukčiavimo, tačiau negalime neigti, kad jos nuoseklios asmeninio prekės ženklo vystymo pastangos turėjo puikų efektą. Akivaizdu, kad Anna žinojo, jog sąmoningas savo įvaizdžio kontroliavimas padės jai pasiekti užsibrėžtų tikslų.
Straipsnis buvo publikuotas Delfi M360 portale. Jį galite rasti čia.