Kodėl dabar – geras metas investuoti į asmeninio prekės ženklo stiprinimą?

Nuo dienos, kai Lietuvą paralyžiavo koronaviruso sukelta krizė, praėjo vos daugiau nei savaitė. Pasikeitus darbo režimui ir gyvenimo būdui, praktiškai visą savo laiką praleidžiame namuose. Nors dauguma nuo šiol įprastu grafiku dirba nuotoliniu būdu, sutaupome laiko jo nepraleisdami transporto spūstyse, lankydamiesi restoranuose ir baruose bei atsisakę kitų pramogų.

Tačiau ar sutaupytą laiką praleidžiame naudingai? Žinoma, vieniems tai proga pailsėti nuo greito gyvenimo tempo, kitiems – atsipalaiduoti mėgaujantis džiaugsmą teikiančiais dalykais, tokiais kaip knygos, filmai, buvimas su šeima ar maisto gaminimas.

Dar vienai kategorijai žmonių karantinas – laikas, kurį jie gali skirti savišvietai, mokymuisi ir tobulėjimui. Egzistuoja daugybė nemokamų internetinių kursų, begalę naudingų patarimų galima rasti socialiniuose tinkluose – belieka tik išsirinkti.

Tiems, kurie nori sustiprinti savo asmeninį prekės ženklą, karantinas – puikus laikas ne tik susidaryti veiksmų planą, bet ir jų imtis. Nors gali pasirodyti, kad šiomis savaitėmis asmeninis prekės ženklas – ne prioritetas savišvietos kontekste, karantinas anksčiau ar vėliau baigsis, o mes susidursime su vienokiais ar kitokiais iššūkiais. Vieni dėl prognozuojamo darbo užimtumo mažėjimo bandys ieškoti naujų pozicijų, kiti – stengsis išsiskirti po šio laikotarpio pajautrėjusioje konkurencinėje rinkoje ir taip įgyti naujų klientų, treti – organizacijos viduje sieks paaukštinimo.

Kokioms asmeninio prekės ženklo stiprinimo veikloms šiuo laikotarpiu galėtume skirti laiko, nepaisant skirtingų kiekvieno iš mūsų tikslų?

Asmeninio prekės ženklo stiprinimo tikslo išsikėlimas

Vėliau aprašomi punktai atneš daugiau naudos, jei, visų pirma, išsikelsime individualius ir pamatuojamus tikslus. Keletas pavyzdžių, kokie jie gali būti:

  • Naujas darbas konkrečioje industrijoje ar rolėje (pradžioje pamatuojamas gautais kvietimais į darbo pokalbius, o vėliau – pasiūlymais dirbti)
  • Nuomonės lyderystė konkrečioje srityje (pradžioje pamatuojama socialinių tinklų rodikliais, vėliau – paminėjimais kitų įrašuose ar žiniasklaidoje)
  • Kvietimai tapti pranešėju konferencijoje (pamatuojama kvietimų skaičiais) ir pan.

Žinodami, ko siekiame, galėsime lengviau susidėlioti tolimesnius veiksmus. Kuo tikslas bus detalesnis, tuo lengviau galėsime išmatuoti rezultatus jo siekiant.

Asmeninio pozicionavimo išsigryninimas

Išsikėlus konkretų tikslą, reikėtų apgalvoti, ar šiuo metu teisingai save pozicionuojate. Pavyzdžiui, galbūt ieškote naujo darbo rinkodaros srityje, tačiau viešojoje erdvėje save pateikiate kaip projektų valdymo profesionalą. Kitas pavyzdys – norite tapti nuomonės lyderiu žmogiškųjų išteklių srityje, tačiau informacijos, kad esate šios srities profesionalas, internetinėje erdvėje nėra.

Asmeninio pozicionavimo elementai, kuriuos turėtumėte apgalvoti:

  • Tikslinė auditorija. Kas yra žmonės, kuriems norite sukurti ir atskleisti tam tikrą savo įvaizdį?
  • Srities kontekstas. Kokiai profesinei sričiai save priskiriate? Kurioje industrijoje geriausiai išnaudojate savo potencialą?
  • Kuriama vertė. Kokią vertę sukuriate tikslinei auditorijai?
  • Priežastys tikėti. Kokia jūsų profesinė ar asmeninė patirtis byloja, kad esate patikimas savo srities profesionalas?

Išsigryninus asmeninį pozicionavimą galima pradėti galvoti ir apie praktiškesnius dalykus, kuriems šiuo laikotarpiu galėtumėte skirti laiko.

Informacijos socialinių tinklų profiliuose peržiūra ir atnaujinimas

Apgalvojus savo asmeninį pozicionavimą rekomenduojama peržiūrėti, ar būtent toks jis atsispindi jūsų socialinių tinklų profiliuose. Ar tikrai juose tikslinei auditorijai komunikuojate apie savo sukuriamą vertę? Jei atsakymas yra „ne“ arba „iš dalies“, laikas skirti laiko informacijai atnaujinti. „Facebook“ ir „Instagram“ profilius atnaujinti daug laiko greičiausiai neužtruks, nes galimos pateikti informacijos kiekis yra ribotas, tačiau „LinkedIn“ gali pareikalauti daugiau laiko.

Profilių socialiniuose tinkluose detalės, į kurias vertėtų atkreipti dėmesį:

  • Profilio nuotraukos. Ar jos kokybiškos ir tikslinei auditorijai kuriančios jūsų, kaip tam tikros srities profesionalo, įvaizdį?
  • Fono (angl. cover) nuotraukos (ypač aktualu „LinkedIn“). Ar išnaudojate šią erdvę asmeniniam prekės ženklui stiprinti? Čia galite pozicionuoti save kaip įmonės dalį naudodami įmonės logotipą ar su įmone asocijuojamą nuotrauką, jei dirbate sau – išskirti pagrindines savo veiklas ar įkelti vizualą, paryškinantį jūsų asmenybę. Ieškote darbo – galbūt verta naudoti neutralų, su jūsų profilio nuotrauka suderintą foną.
  • Apie (angl. about) skiltis „LinkedIn“, biografijos skiltys kitose platformose. Tai – skiltys, prie kurių dažniausiai užtrunkame ilgiausiai, tačiau apgalvojus savo asmeninį pozicionavimą ši užduotis turėtų pasirodyti gerokai lengvesnė. Kas mes esame, ką atstovaujame, kokios mūsų vertybės ir panašiai – tik keletas idėjų, kas galėtų atsispindėti šioje dalyje.
  • Patirties (angl. experience) ir išsilavinimo (angl. education) skiltys „LinkedIn“. Tai – vietos, kur galite pateikti pagrindinę informaciją, kuri atspindės asmeniniame pozicionavime išsigrynintas priežastis tikėti.
  • „LinkedIn“ kontekste taip pat nereikėtų pamiršti ir pasiekimų, savanorystės patirties ar gautų sertifikatų – profilį reikėtų tobulinti tol, kol gausite „all star“ įvertinimą, kas, platformos teigimu, jūsų profilį padarys 40 kartų labiau matomu kitiems.

„LinkedIn“ kontekste taip pat nereikėtų pamiršti ir pasiekimų, savanorystės patirties ar gautų sertifikatų – profilį reikėtų tobulinti tol, kol gausite „all star“ įvertinimą, kas, platformos teigimu, jūsų profilį padarys 40 kartų labiau matomu kitiems.

Turinio gairių sudarymas

Kitas žingsnis stipraus asmeninio prekės ženklo link – jūsų kuriamas turinys. Vis dėlto, prieš pradedant jį kurti rekomenduojama pasidaryti bent jau preliminarias gaires, atspindinčias pagrindines temas, kuriomis komunikuosite.

Pavyzdžiui, jei siekiate nuomonės lyderystės rinkodaros srityje, turinyje turėtų išryškėti būtent ši ir galbūt kelios susijusios temos (pavyzdžiui, reklama, ženklodara, įvaizdžio kūrimas). Apgalvoti reikėtų ne tik temas, bet ir formatus (pavyzdžiui, įrašai, straipsniai, video turinys ir pan.), grotažymes, kurias naudosite, ir kitus aspektus, kurie vėliau palengvins procesą.

Turinio kūrimas

Išsikėlus tikslą, apgalvojus asmeninį pozicionavimą, atsinaujinus informaciją socialinių tinklų profiliuose ir susidarius preliminarias turinio gaires laikas kibti į turinio kūrimą. Jei šioje srityje esate naujokai, neišsikelkite per didelių tikslų – užteks ir 1 karto per savaitę ar dvi. Jei persidalijate kitų rinkta informacija (pavyzdžiui, įdomiu straipsniu iš „Forbes“), nepamirškite pateikti ir savo įžvalgų bei nuomonės. Turinys jūsų tikslinei auditorijai bus gerokai įdomesnis, jei bus pateiktas autentiškai ir iš asmeninės perspektyvos.

Nebijokite panaudoti savo asmeninių nuotraukų (ir tikrai nebūtinos vien tik iš fotosesijų, nes tokios ilgainiui pasidarys nuobodžios ir netikros) ar iš savo buities – šiuo, karantino laikotarpiu madinga dalytis savo darbo stalu ar namų darbotvarkės detalėmis. Ieškokite būdų išsiskirti.

Nors karantinas ir asmeninis prekės ženklas atrodo menkai suderinami, kada, jei ne dabar, turėsime tiek sutaupyto laiko, kurį galima skirti savo pozicijų profesiniame kontekste stiprinimui?