Asmeninis prekės ženklas po COVID-19: kaip laimėti varžybas dėl žmonių dėmesio?

Per pastaruosius du mėnesius daugumos mūsų gyvenimai pasikeitė neatpažįstamai. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) COVID-19 įvardijo kaip pandemiją, tačiau visi puikiai suprantame, kad jos pasekmės apima ne tik visuomenės sveikatą, bet gerokai daugiau sričių. Pasekmės ekonomikai – taip pat skaudžios ir paveikiančios milijonų žmonių visame pasaulyje gyvenimus ir darbus.

Šiandien jau aišku ir tai, kad COVID-19 žala bus jaučiama ne tik ateinančiais metais, bet galbūt net ir dešimtmečiais. Pastebimos tam tikros verslo ir darbo rinkos tendencijos, tokios kaip didesnę konkurenciją darbo rinkoje lemiantis mažėjantis užimtumas, skaitmeninė transformacija ar darbo iš namų kultūros stiprėjimas.

Nors asmeninis prekės ženklas tapo aktualus ir išpopuliarėjo dar gerokai prieš pandemiją, šiandien jis kaip niekada svarbus. Žymus verslo konsultantas ir knygų autorius Seth Godin yra pasakęs, kad rinkodara – tai varžybos dėl žmonių dėmesio. Tą patį galima pasakyti ir apie asmeninių prekių ženklų vystymą. Nors kiekvienas žmogus asmeninį prekės ženklą turi, tikrai ne kiekvienas yra stiprus tikslinės auditorijos akyse.

Žemiau – įžvalgos apie tai, kaip galime pasitelkti savo asmeninius prekės ženklus versle ir karjeroje siekdami savo tikslų dabartinių įvykių kontekste.

Didesnė konkurencija darbo rinkoje

Aktualu: ieškantiems ar ieškosiantiems naujos darbo vietos

Dėl COVID-19 kasdien darbo vietos pasaulyje netenka milijonai, Lietuvoje – tūkstančiai, o darbo rinkos atsigavimo prognozės, nors šiandien jau rodo tam tikrus teigiamus ženklus, dar nėra tokios optimistinės. Darbo rinkai grįžti į savo vėžes prireiks nemažai laiko. Būtinybė išsiskirti iš konkurencijos darbo rinkoje šiandien yra itin svarbi dėl dramatiškai išaugusio ieškančiųjų darbo skaičiaus. Asmeninis prekės ženklas šioje konkurencinėje kovoje yra esminis veiksnys, todėl verta įdėti pastangų siekiant jį sustiprinti atskleidžiant savo kompetencijas ir stipriąsias puses.

Ką daryti?

Jei dėl pandemijos netekote ankstesnio darbo ir šiuo metu ieškote naujo, pirmiausia apgalvokite, kokiu tolimesniu karjeros keliu norite eiti. Ar siekiate jo toje pačioje industrijoje, o gal yra kita, šiandien perspektyvesnė sritis darbo rinkoje, kuria norėtumėte eiti? Išsigryninę savo tikslus, ne tik patobulinkite savo CV, bet taip pat peržiūrėkite savo skaitmeninius pėdsakus internetinėje erdvėje.

Taip pat, skirkite dėmesio savo socialiniams tinklams ir ypač „LinkedIn“ profiliui, kuris šiandien yra vienas pagrindinių darbuotojų paieškos instrumentų. Skaitmeninis pėdsakas svarbus tuo, kad niekada negali žinoti, kur ir kokiomis aplinkybės apie potencialius kandidatus sužinos darbdaviai bei atrankos specialistai, tad kovą dėl dėmesio laimės tie, kurie sugebės padaryti puikų pirmąjį įspūdį.

Nuomonės lyderystė internetinėje erdvėje

Aktualu: vadovams, verslininkams bei kitiems savo sričių profesionalams

Pandemija atskleidė, kurie žmonės geba profesionaliai skleisti tinkamas žinutes internete bei socialiniuose tinkluose. Nors jau iki pandemijos dalis vadovų ir verslininkų dalijosi turiniu tokiose platformose kaip „LinkedIn“, COVID-19 metu šis skaičius pastebimai išaugo. Deja, daugumai vis dar sunku atrasti savo strateginį pozicionavimą ir dėstyti savo mintis siekiant matomų rezultatų – tai atsitinka dėl laiko, įgūdžių ar profesionalios pagalbos stygiaus.

Ką daryti?

Jei esate vadovas, verslininkas ar tiesiog norite pasitelkti savo asmeninį prekės ženklą, kad padėtumėte įmonei didinti jos žinomumą, pirmiausia reikėtų suprasti savo siekiamą pozicionavimą bei auditoriją. Ką žinote apie žmones, kuriems norite skleisti žinią ir kurti turinį? Kokie yra jos demografiniai, psichografiniai bei elgsenos bruožai? Suprasdami savo asmeninius bei organizacinius tikslus bei išsigryninę siekiamą pozicionavimą, galėsite tinkamai atsirinkti kanalus bei kurti turinį.

Daugumai vadovų šiandien aktualiausias yra „LinkedIn“ socialinis tinklas, tačiau nepakanka turėti tvarkingai pateiktą statinę informaciją profilyje. Turinys – pagrindinis įrankis siekiant pritraukti tikslinės auditorijos dėmesį. Nors, atrodo, yra daugybė temų, kuriomis būtų galima dalytis, svarbiausia, kad jos atlieptų tikslinės auditorijos interesus. Vadovai, gebantys pateikti vertę tikslinei auditorijai kuriantį turinį, neabejotinai laimi varžybas dėl jos dėmesio ir ilgainiui gali tapti nuomonės lyderiais savo srityje.

Pagalba organizacijai parduodant

Aktualu: profesionalams, norintiems padėti didinti savo organizacijos matomumą internetinėje erdvėje

Tyrimai rodo, kad žmonių skleidžiamomis žinutėmis pasitikima daug labiau nei žinutėmis, skelbiamomis iš įmonių paskyrų. Taip pat, žmonių žinutėmis ne tik labiau pasitikima, bet jos taip pat padeda pasiekti gerokai platesnę auditoriją, ypač tokiuose socialiniuose tinkluose kaip „LinkedIn“.

Kiekvienas darbuotojas gali būti vertingas organizacijos ambasadorius, kuris padeda tikslinei auditorijai perteikti organizacijos vertybes, didina žinomumą apie organizacijos veiklą, produktus, paslaugas ar bet kokią kitą svarbią informaciją. Organizacijai tokie veiksmai gali būti svarbūs siekiant išlaikyti klientus bei pritraukti naujų, ypač dabartinių įvykių akivaizdoje.

Ką daryti?

Nors kiekvienas darbuotojas gali prisidėti taip, kaip moka, strateginis darbuotojų įtraukimas padeda sutelkti pastangas siekiant bendro tikslo. Visų pirma, darbuotojai turėtų aiškiai suprasti asmeninių prekių ženklų svarbą, tikslus bei gauti informaciją apie įrankius, kuriais galėtų padėti savo organizacijai stiprinti įvaizdį, didinti žinomumą ar siekti kitų tikslų.

Į tikslinių grupių, kurioms šiandien labiau nei bet kada anksčiau svarbu stiprinti savo asmeninius prekių ženklus, sąrašą galėtų būti įtraukti tokie segmentai kaip politikai, laisvai samdomi darbuotojai ar studentai, kurie netrukus pateks į darbo rinką. Aišku viena – asmeninių prekių ženklų svarba yra nenuneigiama ir, jei dar negalvojote apie savųjų stiprinimą, dabar pats laikas pradėti.