Asmeninio prekės ženklo iššūkiai: kaip juos įveikti?

Neabejoju, kad dauguma mūsų Naujuosius metus pradėjo su tikslų sąrašu: dalis – popieriuje, dalis – galvoje. Norėčiau tikėti, kad bent keli iš jūsų į sąrašą įtraukė ir asmeninio prekės ženklo stiprinimą.

Jei, pirmajam Naujųjų metų mėnesiui artėjant į pabaigą, jaučiate, kad ties šio tikslo įgyvendinimu dar reikėtų nemažai padirbėti, nusiraminkite. Dar liko 11 mėnesių, tad laiko – tikrai pakankamai.

Kad pirmieji žingsniai link stipraus asmeninio prekės ženklo būtų lengvesni, šiame įraše pasidalinsiu patarimais, kaip įveikti dažniausiai pasitaikančius iššūkius.

Pradėti geriausia DABAR, tad pasinaudokite žemiau esančiomis įžvalgomis, o jei jų pasirodys mažai – mielai jums padėsiu.

Iššūkis Nr. 1. Neaiškus pozicionavimas

Manote, kad jums gerai sekasi rinkodaros, pardavimų, žmogiškųjų išteklių ir netgi finansų srityse? Gali būti. Bet jei jūsų socialinių tinklų paskyrų antraštėse rašoma, kad esate visų šių sričių ekspertas, jūsų auditorijai tai gali pasirodyti keistoka. Pagalvokite, ar patys dažnai pasitikite visų galų meistrais?

Kaip tai įveikti?

Visų pirma, sumažinkite sričių, kurios jus domina, sąrašą ir visą dėmesį skirkite joms. Kai svarbiausios sritys bus aiškios jums patiems, jūsų auditorijai bus daug paprasčiau suprasti, kuriose sferose esate išties išskirtinis ir patikimas.

Tačiau kaip pasirinkti svarbiausias sritis, jei daugelyje jų esu patyręs bei galėčiau gauti naudos? Pagalvokite apie savo įvaizdį. Jei dėl įdėtų pastangų į asmeninio prekės ženklo stiprinimą internete staiga gautumėte 10 naujų kontaktų, ko jie iš jūsų tikėtųsi?

Jei į šį klausimą atsakyti per sudėtinga, pabandykime kitą. Jei „LinkedIn“ (ar bet kurioje kitoje platformoje) jus sektų 50 tūkst. žmonių, kaip manote, kodėl? Ar dėl patarimų pardavimų srityje? O gal pastebėjimų apie naujausias rinkodaros kampanijas?

Iššūkis Nr. 2. Bandymas veikti visuose įmanomuose kanaluose

Kokybė svarbiau už kiekybę. Šia taisykle turėtumėte vadovautis renkantis svarbiausius kanalus savo asmeninio prekės ženklo stiprinimui. Pradžioje gali kilti noras būti visur, visos platformos gali atrodyti tinkamos, bet ar tikrai sugebėsite visoms joms paruošti kokybišką turinį? Tai ypač svarbu tais atvejais, kai turinys turi būti unikalus ir negali būti tiesiog nukopijuotas į kitą platformą. Gali būti, kad jausitės taip, tarsi privalote turėti paskyras visose platformose, ypač, jei manote, kad kas nors gali susikurti paskyrą tokiu pačiu vardu kaip jūsų.

Kaip tai įveikti?

Mąstykite iš savo tikslinės auditorijos perspektyvos. Kokioje platformoje ji praleidžia daugiausiai laiko? Kur didžiausia galimybė bent dalį jos sutikti gyvai? Neapsiribokite tik socialiniais tinklais: pasirodymai konferencijose, radijo laidose ar pažintys įvairių renginių metu taip pat gali tapti jūsų komunikacijos kanalais. Pradėkite po truputį. Pasirinkite vieną platformą ir skirkite dėmesį jai, kol tai taps įprasta ir nebereikalaus daug pastangų. Jei manote, kad tas pats turinys gali būti aktualus skirtingose platformose, paieškokite būdų, kaip jį adaptuoti greitai ir kokybiškai. Pavyzdžiui, jei dažnai straipsniais dalijatės LinkedIn platformoje, parinkę iš kiekvieno labiausiai įsimenamą sakinį, galite tai kelti savo Instagram paskyroje, kviesdami sekėjus pilną straipsnį skaityti LinkedIn.

Iššūkis Nr. 3. Itin plati turinio tematika

Šis klaida glaudžiai susijusi su pirmuoju iššūkiu. Jei neturime aiškaus pozicionavimo, pasidaro itin lengva pasiklysti turinio begalybėje. Neabejoju, kad esate matę žmonių, kurie savo paskyrose skelbia įrašus visomis įmanomomis temomis, užuot apsiriboję savo sritimis. Kodėl tai blogai? Jau išsiaiškinome, kad niekas negali būti visų sričių ekspertas, o jei bandysite save pateikti kaip tokį, galite prarasti savo auditorijos pasitikėjimą.

Kaip tai įveikti?

Visų pirma, norėčiau jus nuraminti: nėra jokio poreikio įsprausti save į vienos siauros srities rėmus. Pasirinkite 3-4 tarpusavyje susijusias temas. Pavyzdžiui, jei dirbate mokesčių srityje, taip pat galite kalbėti ir apie finansus, apskaitą ir teisinius iššūkius, su kuriais susiduria šios srities atstovai. Kitas pavyzdys: sakykime, dirbate didelėje korporacijoje, o jūsų atsakomybė – žmogiškieji ištekliai. Gali būti, kad norite dalintis savo patirtimi ir stiprinti savo, kaip vadovo, įvaizdį, bet kartu galite apžvelgti ir atvejų iš kitų šalių analizes, pasidalinti gerosiomis vadovavimo praktikomis arba iššūkiais organizacinės elgsenos srityje.

Iššūkis Nr. 4. Nenuoseklumas

Galite būti savo srities ekspertas. Galite turėti aiškią viziją, kaip norite save pozicionuoti. Galite net turėti krūvą idėjų turiniui, bet neturėti aiškaus plano, kada ir kokioms temoms skirsite dėmesį. Nenuoseklumas gali sumažinti galimybę išnaudoti tai, ką galėtumėte gauti iš savo asmeninio prekės ženklo stiprinimo. Kai pradėsite reguliariai dalintis įžvalgomis apie tam tikras problemas, jūsų auditorija tikėsis jų sulaukti reguliariai.

Kaip tai įveikti?

Svarbiausia – planuoti. Nebūtina turėti tikslaus grafiko, ką ir kada darysite, kad sustiprintumėte savo asmeninį prekės ženklą, tačiau svarbu pasakyti sau, kiek kartų per savaitę (ar mėnesį) dalinsitės įžvalgomis, įsitrauksite į kitų kuriamą turinį, dalyvausite konferencijose ar kursite vaizdo medžiagą ta tema, kurią puikiai išmanote.

Iššūkis Nr. 5. Tikslo ir PVR (KPIs) neturėjimas

Sulaukti grįžtamojo ryšio iš savo auditorijos – tikrai puikus jausmas. Gauti netikėtą darbo pasiūlymą arba naujų kontaktų – taip pat. Tačiau kaip žinoti, kad jūsų pastangos tikrai duoda rezultatų? Atsakymas paprastas – nežinosite, jei neišsikelsite asmeninių tikslų ir pagal juos nenustatysite lengvai pamatuojamų pagrindinių veiklos rodiklių (PVR arba KPIs).

Kaip tai įveikti?

Išsikelkite tikslą ir padalinkite jį mažesnius, matuojamus tikslus. Pavyzdžiui, jūsų tikslas gali būti tapti žinomu savo srityje. Puiku, bet tokį tikslą sunku išmatuoti, tad pabandykime jį susmulkinti. Kokie rodikliai atskleis, kad tapote žinomas? Sakykime, vienas jų – 100% padidėjęs jūsų sekėjų skaičius pasirinktame socialiniame tinkle. Kitas gali būti susijęs su gaunamų užklausų kiekiu. Kvietimas pasirodyti gerai žinomoje konferencijoje taip pat parodys, kad tapote žinomu savo srityje. Įvertinkite, kas jums svarbu ir pabandykite nustatyti bent abstrakčius PVR (KPIs).

Iššūkis Nr. 6. Nekantrumas

Stiprus asmeninis prekės ženklas nėra sukuriamas per dieną. Dėl to, net jei nekantraujate pamatyti rezultatus, negalite pamiršti, kad visiems geriems dalykams reikia laiko.

Kaip tai įveikti?

Stebuklingo recepto nėra. Vienintelis būdas: nuolat priminti sau, kad tai – nesibaigianti kelionė.

Taigi, kokios išvados? Pradėkite DABAR ir pradėkite LĖTAI. Nenerkite stačia galva – supraskite, kokie jūsų tikslai, kaip norite save pozicionuoti ir kur norite tai daryti.

Suprantu, kad gali pasirodyti, jog visa tai – lengva pasakyti, bet sunku padaryti. Bet mes visi turime nuo kažko pradėti. Galiu išduoti mažą paslaptį: kai nustojate svarstyti ir pradedate veikti, viskas pasirodo daug paprasčiau ir įdomiau!

P.S. Žinojimas, į ką sutelkti daugiausiai dėmesio, taip pat gali padėti, tad rekomenduoju perskaityti šį straipsnį.

Domina konsultacija, mokymai ar darbuotojų įtraukimo į komunikaciją socialiniuose tinkluose programa?

Susisiekite: hello@personacognita.com