5 žingsniai sėkmingo asmeninio prekės ženklo pozicionavimo link

Ieškodami asmeninio prekės ženklo apibrėžimų rasime ne vieną variantą. Dauguma jų mini, kad asmeninis prekės ženklas atspindi tai, kas mes esame, kokios mūsų vertybės, ir ką galime pasiūlyti. Vis dėlto toks apibrėžimas mažai ką paaiškina, o daugumą tik dar labiau sutrikdo.

Marty Neumeier prekės ženklą apibrėžia kaip vidinį jausmą apie produktą, paslaugą arba organizaciją. Panašiai galime sakyti, kad asmeninis prekės ženklas – tai vidinis jausmas apie kitą žmogų.

Mus supantys žmonės – kolegos, darbuotojai, darbdaviai bei esami ir būsimi klientai – neabejotinai turi nuojautą apie mus. Tačiau kaip galime užtikrinti, kad jie apie mus galvoja būtent taip, kaip to norime mes? Tai – didžiausias asmeninio prekės ženklo kūrimo iššūkis. Visgi daug sunkiau yra visų pirma išsiaiškinti, kaip mes norime būti matomi ir suvokiami.

Taigi stipraus asmeninio prekės ženklo kūrimas prasideda nuo savęs kaip asmenybės įvertinimo. Taip pat svarbu suvokti, kas jūsų asmenybę daro patikimą. Kitaip tariant, viskas prasideda nuo teisingo savęs pozicionavimo. Čia prieiname prie kito esminio apibrėžimo asmeninio prekės ženklo kontekste – asmeninis pozicionavimas. Jis apibrėžia, kurioje vietoje yra jūsų asmenybė, lyginant su kitomis asmenybėmis profesinėje aplinkoje bei jūsų tikslinės auditorijos akyse.

Kad ši teorija taptų aiškiau suvokiama, pažvelkime į pagrindinius asmeninio prekės ženklo pozicionavimo formuluotės komponentus. Keturi iš šių komponentų remiasi įprasta pozicionavimo formuluote, naudojama produkto ar kompanijos rinkodaros strategijose, o paskutinioji yra unikali asmeninio prekės ženklo pozicionavimui.

Pagrindiniai asmeninio prekės ženklo pozicionavimo žingsniai yra šie:

Tikslinė auditorija. Kas yra tie žmonės, kuriems norite sukurti ir parodyti tam tikrą savo įvaizdį? Ar tai – esami ir potencialūs klientai, darbdaviai, darbuotojai, kolegos? O gal visuomenė plačiąja prasme?

Profesinės srities kontekstas. Kokios yra jūsų vertybės? Kokiai profesinei sričiai save priskirtumėte? Kurioje industrijoje galite geriausiai išnaudoti savo potencialą? Kokioje pozicijoje pranokstate visus kitus?

Kuriama vertė. Ką galite pasiūlyti? Kokią naudą gaus jūsų tikslinė auditorija, jei pradės su jumis dirbti, skaityti jūsų tinklaraštį ar užsisakys jūsų konsultacines paslaugas?

Priežastys tikėti. Dėl kokių priežasčių jūsų auditorija turėtų tikėti tuo, ką žadate? Kokios jūsų kompetencijos ir patirtys užtikrina, kad esate patikima asmenybė? Ką padarėte iki šiol, kad įrodytumėte, jog esate savo srities ekspertas?

Asmeninis tikslas. Koks yra jūsų siekiamas tikslas? Šis punktas yra esminis, kad galėtumėte išmatuoti savo asmeninio prekės ženklo kūrimo rezultatus vėliau. Savo tikslus galite paskirstyti į pasiekiamus internete ir realiame pasaulyje. Pastaraisiais tikslais gali būti naujo darbo pasiūlymo gavimas, nauji klientai, naudingos pažintys ar kvietimas kalbėti konferencijoje. Internete galite siekti padidinti savo sekėjų skaičių ar sulaukti daugiau lankytojų savo internetiniame puslapyje.

Atsakymai į aukščiau esančius klausimus turėtų apibendrinti jūsų asmeninio prekės ženklo pozicionavimą. Jei į viską atsakėte nedvejodami, esate teisingame kelyje ir galite toliau judėti sėkmingo asmeninio prekės ženklo kūrimo link. Dabar tinkamas metas išsirinkti tinkamus kanalus bei kurti aktualų turinį, atliepiantį jūsų tikslinės auditorijos poreikius. Jei atsakyti bent į dalį klausimų buvo sunku, skirkite daugiau laiko pagalvoti prieš žengiant tolesnius komunikacijos žingsnius.

Raktas į stiprų asmeninį prekės ženklą slypi žinojime, kaip norite būti matomas ir suvokiamas. Kai tai išsiaiškinsite, visa kita pavyks natūraliai.

Domina konsultacija, mokymai ar darbuotojų įtraukimo į komunikaciją socialiniuose tinkluose programa?

Susisiekite: hello@personacognita.com