Šiandien socialiniuose tinkluose, ypač „LinkedIn“, matome vis daugiau turinio, kuris kuriamas tam, kad atkreiptų dėmesį į organizacijas. Vis labiau populiarėja ir darbuotojų atstovavimo organizacijai (angl. employee advocacy) programos, kai turinį skatinami kurti darbuotojai. Juk jie gali geriausiai atskleisti organizacijos kultūrą, nupasakoti jos vertybes, edukuoti apie kuriamus produktus ar paslaugas. Darbuotojų kuriamas turinys atrodo labiau patikimas ir organiškas bei gali pasiekti platesnę auditoriją. Tačiau matoma tendencija, kad „LinkedIn“ kontekste dažniausiai turinys yra kuriamas teksto formatu, pasitelkiant statinius vizualus – asmenines ar asociatyvines nuotraukas, grafikus ar kitas iliustracijas. Nors kituose socialiniuose tinkluose video turinys jau senokai pradėjo karaliauti, Lietuvos „LinkedIn“ kontekste jis – vis dar naujovė asmeninių paskyrų kontekste.
Video turinio kūrimo galimybės „LinkedIn“ socialiniame tinkle
Kodėl verta eksperimentuoti su video turiniu ne tik „Instagram“ ar „TikTok“ kanaluose, bet ir „LinkedIn“? Visų pirma, video turinys lietuviškų „LinkedIn“ paskyrų padangėje nekaraliauja, o tai reiškia, jog pradėję kurti tokio formato turinį galėsite lengviau išsiskirti iš kitų turinio kūrėjų. Antra, video turinys ilgiau išlaiko auditorijos dėmesį, leidžia jai geriau pažinti autorių bei jo atstovaujamą prekės ženklą ar organizaciją. Trečia, video turinys yra palankus platformos ir paieškos variklių algoritmams. Ketvirta, video turinys yra jau „suvirškintas“, tai yra, jį sukurti sudėtingiau, bet vartoti paprasčiau.
Daugiau nei dešimtmetį videoįrašų turinio kūrimo ir rinkodaros srityse dirbantis, filmavimo mokymų studijos „Video marketingas“ įkūrėjas Ronaldas Burokas akcentuoja, kad video turiniu informacija perduodama įtaigiau. Vienas iš pavyzdžių – kūno kalba, kuri prisideda kaip dar viena komunikavimo „dimensija“.Tai leidžia perduoti nemažai neverbalinės informacijos. Taip pat beveik visi žmonės turi unikalų balso tembrą, kuris yra išskirtinis bruožas. Tai svarbu kuriant asmeninį prekės ženklą ir atpažįstamumą per garsą. Ilgainiui tai gali tapti tarsi parašu ir kurti pageidaujamas asociacijas. Kalbant apie video turinį, garsas yra toks pat svarbus kaip ir vaizdas.
https://www.high-endrolex.com/12
Be aukščiau išvardintų video turinio privalumų, taip pat verta paminėti, jog video turinys gali lemti didesnį srautą į internetinį puslapį, didesnius pardavimus ir yra laikomas vienu pagrindinių elementų, į kuriuos investuoja verslas verslui (B2B) prekių ženklai.
Kas stabdo kurti video turinį „LinkedIn“?
Nepaisant to, kad video turinio naudų yra daug, žmonės kurti tokį turinį „LinkedIn“ socialiniame tinkle vis dar vengia. Ir nors „Instagram“ kontekste tai jau kuris laikas yra įprasta praktika (live, reels, stories ir kitais formatais), būtent „LinkedIn“ tai daryti vis dar yra nedrąsu, nes šis socialinis tinklas yra laikomas profesionalų tinklu ir jame elgiamasi atsargiau.
R. Burokas pastebi, kad profesionalus kurti turinį iš asmeninių paskyrų stabdo ir bazinių filmavimo žinių bei įgūdžių trūkumas. „Įgytos bent minimalios žinios apie technines priemones gali padaryti drastišką video turinio kokybės šuolį. Pavyzdžiui, naudodami suflerį, turinio kūrėjai gali skaityti tekstą ir žiūrėti į kamerą tuo pat metu. Žiūrėti į kamerą reiškia žiūrėti auditorijai į akis. Suflerio pagalba sklandžiai dėstome mintis, išlaikome akių kontaktą taip didindami auditorijos pasitikėjimą.“
Filmavimo mokymų studijos įkūrėjas taip pat pabrėžia, kad video turinį kurti stabdo ir aiškių tikslų neturėjimas bei nežinojimas, kokį rezultatą galima pasiekti video turiniu, tačiau taip pat pastebi, kad vis daugiau įmonių mato tai kaip galimybę. „Rengti mokymus mane įkvėpė pažangių įmonių poreikis, kurios gerąsias praktikas mato užsienyje, kai į video kūrimo procesą įtraukiami ir darbuotojai. Lietuvoje pastebiu susidariusias išankstines nuostatas, kad parengti video turinį gali tik agentūros ar videografai, tai yra brangu ir kt. Tačiau puikų video turinį galima parengti ir telefonu, tam tereikia minimalių žinių. Džiugina tai, kad įmonių, įstaigų, organizacijų komunikacijos, rinkodaros skyriai nori išmokti patys kurti video turinį. Ne visuomet yra galimybė pasinaudoti agentūros ir profesionalų paslaugomis, o ir pačioms agentūroms darbuotojų sugeneruotas turinys yra aukso vertės. Su profesionalia postprodukcija tai gali duoti neįtikėtinus rezultatus. Kartais turinys gimsta visiškai spontaniškai ir netikėtai, ypač kalbant apie darbuotojų kuriamą turinį.“
R. Burokas pabrėžia, kad šiandien įmonės, įtraukdamos savo darbuotojus į video turinio kūrimą ir sklaidą „LinkedIn“ socialiniame tinkle, gali išsiskirti, nes tai šioje platformoje vis dar yra neišnaudotas formatas. Jis taip pat atskleidžia, kad prieš kurį laiką vykdyto eksperimento metu pastebėjo, jog, įkėlus tuos pačius video į „YouTube“ ir „LinkedIn“ paskyras su panašiu sekėjų skaičiumi, pastarajame socialiniame tinkle organinis peržiūrų skaičius buvo daugiau nei 20 kartų didesnis.
Kaip įsidrąsinti ir pradėti?
Tiems, kurie svarsto apie video turinį savo asmeninėje paskyroje „LinkedIn“, vertėtų atsižvelgti į žemiau išvardintus žingsnius:
- Apgalvokite, koks bus jūsų video tikslas ir pagrindinė mintis. Pavyzdžiui, video norėsite pasidalinti savo patirtimi organizacijoje ar jos kultūra ir taip auditorijai pristatyti karjeros galimybes.
- Numatykite video struktūrą ir scenarijų. Žinant tikslą ir pagrindinę žinutę, rekomenduojama pasirašyti tekstą (jei jį naudosite video). Čia jums labai pravers reklamos ir pardavimo tekstų rašymo gebėjimai.
- Suplanuokite filmavimo procesą. Pasidarykite sąrašą: ką turite nufilmuoti, kur, kada, su kuo, kaip vizualiai tai turėtų atrodyti. Mes tai vadiname planuote, kadruote ir kitais keiksmažodžiais.
- Pasirūpinkite tinkamu techniniu išpildymu. Tinkamas apšvietimas, tvarkingas garso įrašymas, stabili kamera yra pagrindiniai dalykai kuriais turite pasirūpinti.
- Treniruokitės šnekėti į kamerą. Šnekėdami į kamerą įsivaizduokite, kad kalbate su žmogumi, tai padės atrodyti natūraliai. Kartokite tiek kartų, kad Jums nekeltų diskomforto – tai ugdomas įgūdis. Padidinkite ekspresiją, nes vaizdo įraše tai suteiks gyvumo.
- Analizuokite auditorijos įsitraukimą ir eksperimentuokite. Stebėkite skaičius ir darykite išvadas – čia Jums pravers skaitmeninio marketingo pagrindai.
R. Burokas rekomenduoja pradėti nuo mažų žingsnelių: pirmasis video neturi būti ilgas ir sudėtingas. „Video kūrime esminis yra turinys, tačiau estetiškas jo pateikimas irgi nemažiau svarbus. Mokykloje išmokstame, kaip rašyti atskiras raides, jas jungti į žodžius, žodžius į sakinius, tačiau niekas nemoko istorijos pasakojimo vaizdu techninių subtilybių. Tiems, kurie pradeda mokytis kurti video, tokios sąvokos kaip kadro kompozicija ir kadrų per sekundę skaičius skamba kaip keiksmažodžiai. Būtent šį pradžiamokslį ir padedu įsisavinti. Kai yra techninis video gamybos pagrindas, vėliau kurti ir testuoti pačio turinio efektyvumą yra labai lengva. Rašykite, filmuokite, montuokite, testuokite, kartokite.“
Straipsnis buvo publikuotas Delfi M360 portale. Jį galite rasti čia.